Вітальне слово завідувача кафедри екології Замостяна В.П.

Шановні панове!

Екологія-багатостраждальна наука. З одного боку її як науку не визнають, бо на сьогодні ще нема такої вищої кваліфікації як екологічні науки і жоден еколог не може стати кандидатом екологічних наук і це стримує подальший розвиток фундаментальних досліджень з екології.З іншого боку – кожен фахівець може займати посаду еколога, незважаючи на те, що ми вже маємо 4 випуски висококваліфікованих фахівців екологів магістерського рівня, посади екологів в Україні займають здебільшого люди з різною базовою освітою, а то і без неї. Ці „екологи” не знають основних положень фундаментальної науки „екологія” і не мають систематичних знань з екополітики, екоекономіки та екоправа. Ці „екологи” дуже полюбляють казати, що екологія є інтегрованою наукою, (всі науки в гості до нас) і кожен фахівець „тягне” екологію в свій бік. А яка ж наука не інтегрована? Але треба бути фахівцем з базовою екологічною освітою, щоб „тягнути” екологію в бік саме екології.
З погляду на такий стан речей, можна сказати, що „екологія” поки що не є спеціальністю, а є світоглядом. Але це світогляд майбутнього! Ми, викладачі і дослідники, звикли вірити в світле майбутнє.
Таким чином кафедра екології НаУКМА готує не лише фахівців-екологів, але й високоосвічених людей зі світоглядом майбутнього.
Бажаю їм сталих успіхів (не плутати зі сталим розвитком) на шляхах життя.
На початок

Концепція кафедри екологіі

Сторінку створено  nikafEnglish version Контакти! Карта сайту! До першої сторінки української версії сайту кафедри екології! До сайту природничого факультету! До сайту НаУКМА! До сторінки НаУКМА! До сторінки НаУКМА! Фотогаларея:все з життя кафедри! Фотогаларея:все з життя кафедри! Останні подіїї кафедри Останні подіїї кафедри Наукова робота на кафедрі екології Наукова робота на кафедрі екології Випускники кафедри екології Випускники кафедри екології Аспірантура Аспірантура Магістерська програма Магістерська програма Бакалаврська програма Бакалаврська програма Професорсько-викладацький склад Професорсько-викладацький склад До першої сторінки!